I  BAZA PALIW W WAŁCZU

Informacja o standardzie wyposażenia Bazy Paliwowej w Wałczu.

 1. Baza paliwowa w Wałczu jest własnością firmy PPHU Petrol-Hawen J. Zmyślony, A. Zmyślona sp.j. posiada założona księgę wieczystą nr KW 18359.
 2. Baza Paliwowa posiada bezpośredni dostęp do czynnej bocznicy kolejowej. Bocznica kolejowa dzierżawiona jest od PKP PLK S.A. na podstawie zawartej umowy dzierżawy z dnia 1 stycznia 2013 roku nr 81/203/021/00/21009674/12. Umowa jest ważna do 30 sierpnia 2017 r. z możliwością jej przedłużenia.
 3. Bocznica posiada aktualne świadectwo bezpieczeństwa nr 046/UK/15 ważne do 17 lutego 2020 r., Instrukcję Pracy Bocznicy uzgodnioną z PKP PLK S.A. oddział w Szczecinie.
 4. Baza Paliwowa posiada możliwość przyjmowania dostaw paliw cysternami kolejowymi oraz autocysternami. Rozładunek cystern kolejowych odbywa się grawitacyjnie do zamontowanych zbiorników paliwowych posadowionych w szczelnych wannach. Układ rozładunkowy cystern umożliwia rozładunek jednocześnie trzech produktów. Dostawy autocysternami rozładowywane są na stanowisku rozładunkowym wyposażonym w pompę oraz rurociągi podłączone do zbiorników magazynowych. Układ rurociągów umożliwia rozładunek trzech produktów – benzyny, olej napędowy, lekki olej opałowy.
 5. Do załadunku paliw na autocysterny służą nalewaki zlokalizowane przy drodze dojazdowej. Nalewaki umożliwiają załadunek benzyny, oleju napędowego oraz lekkiego oleju opałowego. Punkty rozładunkowe i załadunkowe wyposażone są w szczelne płyty podłączone do istniejącej oczyszczalni ścieków technologicznych.
 6. Urządzenia nalewcze oraz rozładunkowe są  zarejestrowane w Transportowym Dozorze Technicznym i posiadają aktualne dopuszczenia do eksploatacji.
 7. Baza paliwowa wyposażona jest w 16 zbiorników jednopłaszczowych w tym 13 szt. po 50 m³ oraz 3 szt. po 25 m³. Zbiorniki posadowione są w dwóch szczelnych wannach wyposażonych w system do wykrywania wycieków. Zbiorniki wyposażone są w system Veed Rot do ciągłego monitorowania stanów magazynowych.
 8. Zbiorniki zarejestrowane są w Urzędzie Dozoru Technicznego oddział w Poznaniu i posiadają aktualne decyzje administracyjne o dopuszczeniu ich do eksploatacji.
 9. Baza Paliwowa posiada aktualne i uzgodnione instrukcje:

a/ Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego – uzgodnioną z Zachodniopomorskim Komendantem Wojewódzkim Straży Pożarnej w Szczecinie.

b/ Dokument zabezpieczenia przed Wybuchem.

c/ Instrukcje Obsługi urządzeń nalewczych i rozładunkowych zaopiniowana przez Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Wałczu.

 1. Baza Paliwowa wyposażona jest we własną oczyszczalnię ścieków technologicznych i wód  opadowych. Podczyszczone ścieki odprowadzane są do pobliskiego jeziora Cegielnia. Baza Paliwowa posiada aktualne Pozwolenie wodno prawne ważne do 1 grudnia 2020 r.
 2. Baza paliwowa wyposażona jest w system odprowadzania oparów z produktów I klasy dla rozładunku i załadunku benzyn.
 3. Baza Paliw zasilana jest:

a/ energię elektryczną z Siecie Enea Operator,

b/ wodę z sieci miejskiej,

c/ posiada dostęp do usług telefonii stacjonarnych oraz Internetu.

 1. Baza Paliwowa wyposażona jest w system monitoringu wizyjnego całego terenu bazy.
 2. Baza paliwowa posiada aktualne wymagane prawem przeglądy instalacji elektrycznych i odgromowych oraz wentylacji.
 3. Ścieki socjalne odprowadzane są do zbiornika bezodpływowego.
 4. Baza Paliwowa posiada aktualne pozwolenia na użytkowanie obiektów, instalacji i urządzeń.

Wg stanu na dzień 16.02.2016 r.

 

 

 

II OBIEKT MYJNI RĘCZNEJ DLA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH

Obiekt myjni ręcznej dla samochodów osobowych w Wągrowcu przy ulicy  Gnieźnieńskiej  na terenie stacji paliw w LOTOS OPTIMA .

 

Stanowisko myjni zadaszone , wyposażone w urządzenia wysokociśnieniowe  jednostanowiskowe  firmy ISTOBAL model 4CA0800  z funkcją demineralizacji  wody , z systemem przeciwzamarzaniowym,  lancą i szczotką,  4 programy mycia  uruchamiane na wrzutnik monet.

 

Więcej informacji pod numerem telefonu 602-652-689



 

 

III. BUDYNEK

 

Budynek wybudowany na wydzielonej działce o powierzchni 450 m² w Wągrowcu przy ul. Gnieźnieńskiej 72 obok stacji paliw LOTOS.

 

Dojazd do działki w całości utwardzony dostępny z ul. Gnieźnieńskiej.

Budynek składa się z dwóch pomieszczeń o powierzchni całkowitej 72 m². Główna część o powierzchni 72 m² i wymiarach długość całkowita 10,14 m, szerokość 5,24 m i wysokości 4,0 m, kubatura 328,9 m³. Budynek wyposażony w bramy typu Horrman z napędem elektrycznym.

Drugie pomieszczenia o powierzchni 24 m² i wymiarach długość 8,11 m, szerokość 2,96 m i wysokości 2,84 m.

Budynek posiada przyłącze energetyczne, wodne oraz kanalizacyjne.

Budynek wykonany z płyty warstwowej w konstrukcji stalowej.

Kontakt: 

Krzysztof Sonnenberg tel. 6025652689

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.